1398/05/30
اخبار
تاریخ: 1397/05/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 125 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون عمرانی استاندار خبر داد:

بررسی موضوع محله منبع آب اهواز در آخرین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری


به گزارش واحد اطلاع رسانی معاونت عمرانی استانداری پنجمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری استان خوزستان روز دوشنبه 29 مرداد ماه در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد.

 فرامند هاشمی زاده معاون عمرانی استاندار در حاشیه این جلسه گفت: نشست حاضر در راستای اجرای مصوبه هیئت وزیران، موضوع سند ملی راهبردی احیاء ، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری به دبیری اداره کل راه و شهرسازی استان و با حضور برخی شهرداران و فرمانداران استان برگزار شد.

هاشمی زاده با بیان اینکه در این جلسه گزارش شهرداری و اداره راه و شهرسازی اهواز در خصوص شناسایی زمین های مناسب جهت جابجایی واحدهای مسکونی واقع در پهنه خطر محله منبع آب اهواز ارائه گردید تصریح کرد: در این خصوص 15 هکتار از اراضی مناسب موجود جهت جابجایی واحدهای مسکونی در معرض خطر منبع آب در نظر گرفته شد و با تصویب این محل مقرر شد جلسات ستاد شهرستانی بازآفرینی شهر اهواز در فرمانداری اهواز تشکیل و تصمیمات لازم جهت ارائه ساز و کار اجرایی اقدام مشترک در این مورد تدوین و جهت طرح و تصویب به ستاد استانی ارسال شود.

معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: موضوع تنظیم و تصویب تقویم جلسات ستاد بازآفرینی شهرهای استان از دیگر موارد طرح شده در این نشست بود که در این خصوص مقرر شد شهرداران ظرف یک هفته برنامه زمانبندی و تقویم جلسات ستاد شهرستانی خود را به استان اعلام نمایند.

وی ادامه داد: همچنین شهرداران موظف شدند آمار و اطلاعات دقیق محلات هدف طرح بازآفرینی را در شهرهای خود به طور کامل تهیه و این اطلاعات جمع آوری شده مبنای کار تعاونی های شهرستانی قرار گیرد.

هاشمی زاده گفت : از موارد مورد تاکید در این جلسه استفاده از ظرفیت انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان و بخش خصوصی به عنوان توسعه گر در شهرها برای بازآفرینی بافت فرسوده بود.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: در خصوص شهرهای دارای بافت های تاریخی و بافت های واجد ارزش میراثی لزوم تشکیل جلساتی با حضور میراث فرهنگی و شهرداری و راه و شهرسازی احساس می شود که در این خصوص مقرر شد ستاد ویژه ای زیر بخش ستاد بازآفرینی شهری استان تشکیل و جهت حل مسائل و چالشهای پیش روی شهرهای واجد ارزش تاریخی و میراثی اقدام نماید.

هاشمی زاده به آسفالت سازی معابر کوت شیخ در شهرخرمشهر اشاره و اضافه کرد: این اقدامات از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان صورت گرفت که به حمدالله رضایتمندی شهروندان منطقه را به همراه داشته است.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به 4 محور بازآفرینی شهری شامل ارتقاء کمی و کیفی زیرساخت ها، ارتقاء کمی و کیفی روساخت ها، مقاوم سازی مسکن و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی محلات هدف ، تصریح کرد: برخی مناطق و محلات علاوه بر فرسودگی ، فاکتور در معرض خطر بودن را نیز دارند که ضرورت دارد این محلات در اولویت برنامه ریزی و اجرای عملیات بازآفرینی در شهرهای استان قرار گیرند.

وی در پایان بر ضرورت همدلی ، هماهنگی و اقدام سریع مسئولین امر در حوزه بازآفرینی بافت های ناکارآمد و فرسوده در شهرهای استان تاکید کرد.

کد: 43851
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • بررسی موضوع محله منبع آب اهواز در  آخرین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری
امتیاز بندی