نشست ستاد استانی اربعین حسینی برگزار شد

نشست ستاد استانی اربعین حسینی به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و معاون امور عمرانی استانداری برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی معاونت امور عمرانی استانداری خوزستان، نشست ستاد استانی اربعین حسینی روز چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و معاون امور عمرانی استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: در حوزه زیرساخت فعالیت‌هایی در مرز چزابه آغاز شده و دستگاه ها وارد کار شده اند.

وی افزود: دستگاههای راه و شهرسازی، راهداری، آب و فاضلاب برق و مخابرات فعال تر شوند و وقت بیشتری اختصاص دهند و آماده استقبال از زائرین زیاد باشند.

شریعتی اظهار داشت: امسال پیش‌بینی بر این ست که زائران بیشتری خواهیم داشت. مرز خسروی هم خوشبختانه بازگشایی شده است که موجب کاهش بار می‌شود اما قاعدتاً این کاهش بار بیشتر از مرز ایلام خواهد بود تا مرزهای خوزستان.

رئیس ستاد اربعین حسینی خوزستان ادامه داد: با توجه به حذف ویزا در امسال افزایش زائران محتمل‌تر است به همین علت آمادگی لازم را داشته باشید و افزایش تعداد زائران را در نظر بگیرید.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته موضوع فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی با آبفا اهواز بوده است و موضوع آب شرب با شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده است و این مسئله به همین صورت تقسیم بندی شده ادامه یابد و انجام شود.

رئیس ستاد اربعین حسینی خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت بیشتر زائران برای امسال دکل های بیشتری برای پوشش بهتر مخابراتی نصب شود تا در این زمینه اختلال نداشته باشیم.

فاضل عبیات معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: مراسم معنوی اربعین و زائرانی که وارد استان می‌شوند برای استان منشأ خیر هستند و تمام تلاش خود را برای خدمت به آنها انجام دهیم.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف باید با مسوولیت پذیری، به فعالیت‌های خود در دو مرز شلمچه  و چذابه سرعت داده و یک برنامه زمان‌بندی ارائه دهند تا میزان خدمات و رضایت عمومی زائران نسبت به سال های گذشته افزایش یابد.

۳۴۹