نگرانی نسبت به آبگرفتگی عمده در استان نداریم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به انجام اقداماتی در زمینه جلوگیری از آبگرفتگی در برخی شهرهای خوزستان گفت: نگرانی نسبت به وقوع آبگرفتگی ناشی از بارش باران به طور عمده در استان نداریم.

فاضل عبیات روز سه‌شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان با اشاره به اقدامات دستگاه‌های اجرایی متولی در پیشگیری از آبگرفتگی هنگام باران در استان بیان کرد:با توجه به حجم خالی که مخازن سدهای خوزستان دارند از بابت بارش‌هایی که در بالادست سدها اتفاق می‌افتد نگرانی نداریم؛ ظرفیت سدهای استان به گونه‌ای است که قابلیت مهار سیلاب‌ها را دارند لذا امیدواریم باران رحمت الهی موجب پر شدن دریاچه سدها برای مصارف استان شود.

وی با درباره میزان احتمال وقوع آبگرفتگی در برخی شهرها افزود: در شهرهای مختلف از جمله اهواز اقداماتی که باید از سوی  شرکت آب و فاضلاب و شهرداری اهواز صورت گرفته و همچنین طرح‌های اضطراری و مشترک میان آنها که از یک سال پیش آغاز شده در بسیاری از مناطق  نتیجه بخش بوده است اما با توجه به اینکه برخی نقاط در بارش‌های یکسال اخیر مکرر دچار ابگرفتگی شده تاکید بر انجام اقدامات بیشتر برای بالا بردن آمادگی از طرف دستگاه‌های متولی بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: در شهرهایی نظیر آبادان و خرمشهر اقداماتی همچون احداث کانال آب‌های سطحی و فاضلاب انجام شده است و هم اکنون نیز تاکید بر ادامه آمادگی برای مقابله با هرگونه آبگرفتگی در این مناطق است.

عبیات افزود:در شهر بندر امام خمینی(ره) نیز پس از آبگرفتگی آذر امسال ناشی از باران شدید، چندین اقدام اساسی آغاز شد که بر تکمیل و به سرانجام رساندن این طرح‌ها تاکید داریم؛ با توجه به اینکه در این شهر بارش آنچنانی نخواهیم داشت پس فرصت مناسبی برای تکمیل و تسریع  در اقدامات است.

وی با اشاره به احتمال وقوع گرد و غبار در خوزستان بیان کرد: با توجه به گزارش هواشناسی وقوع گرد و غبار احتمالی در خوزستان کم است اما در مجموع اقداماتی در زمینه شبکه برق  شده که این شبکه پایدار است و با مشکلی در این زمینه رو به رو نخواهیم شد اما با این حال هشدار و آمادگی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده که در صورت بروز اتفاق آمادگی لازم را داشته باشند.

۲۹