اختتامیه رویداد ملی فن آورانه صنعت قطعه‌سازی خودرو

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: امیدوار هستیم تا فعالیت در حوزه تولید قطعات خودرو در خوزستان توسعه یابد تا نیاز داخلی را در این بخش تأمین کنیم.

فاضل عبیات پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم اختتامیه رویداد ملی فن آورانه صنعت قطعه‌سازی خودرو، عنوان کرد: در این زمان فعالیت مجموعه‌های صنعتی از نظر اقتصادی برای استان مفید است.

وی افزود: در همین راستا معاونت عمرانی استانداری بحث‌های مربوط به پروژه‌های زیربنایی را مثل جانمایی طرح، واگذاری زمین و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان برای این مجموعه و سایر مجموعه‌های مشابه در سایر حوزه‌ها را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

عبیات ادامه داد: در راستای ارائه مجوزهای لازم برای هر کدام از طرح‌های صنعتی همچون شهر خودرو، استعلامات بسیاری از سوی استانداری خوزستان انجام می‌گیرد و در انتها پس از بررسی‌های فراوان در شورای برنامه‌ریزی استان روند ارائه مجوزهای لازم مصوب خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: در همین راستا در سال ۹۸ حدود ۱۶۵ طرح به این ترتیب تصویب و در سال جاری نیز حدود ۹۰ طرح در حوزه‌های مختلف تصویب شده است.

عبیات به لزوم فعال شدن زنجیره تولید قطعات خودرو در استان اشاره کرد و گفت: امیدوار هستیم تا فعالیت‌های این چنینی در خوزستان توسعه یابد تا بتوانیم نیاز داخلی در این حوزه را تأمین کنیم.

۲۳