1396/03/02
آخرین اخبار
طرح تبدیل پسماند شهری به برق در اهواز اجرایی می شود. طرح تبدیل پسماند شهری به برق در اهواز اجرایی می شود.

 معاون امور عمرانی استاندار خوزستان خبر داد: طرح تبدیل پسماند شهری به برق در اهواز اجرایی می شود. معاون امور عمرانی استاندار خوزستان صبح امروز در کارگروه پسماند استان از برنامه ریزی انجام گرفته...

ادامه مطلب
گارگروه امور زیربنایی استان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار برگزار شد. گارگروه امور زیربنایی استان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار برگزار شد.

گارگروه امور زیربنایی استان صبح امروز و در محل سالن جلسات معاونت امور عمرانی و به ریاست معاون امور عمرانی استاندار و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد. در این این کارگروه همچنین طرح تفصیلی دو شهر ترکا...

ادامه مطلب
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان: حل معضلات آب و فاضلاب اهواز تا پایان سال جاری معاون امور عمرانی استاندار خوزستان: حل معضلات آب و فاضلاب اهواز تا پایان سال جاری

 معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از برنامه ریزی انجام گرفته در راستای حل مشکلات آب و فاضلاب شهرستان اهواز در سال جاری خبر داد. مهندس فرامند هاشمی زاده در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب شهرستان...

ادامه مطلب
لزوم اجرای طرح هوشمند سازی سیستم های تاکسیرانی لزوم اجرای طرح هوشمند سازی سیستم های تاکسیرانی

 معاون امور عمرانی استاندار خوزستان تأکید کرد: لزوم اجرای طرح هوشمند سازی سیستم های تاکسیرانی معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به مزایای اجرای طرح هوشمندسازی سیستم تاکسیرانی برای شهر...

ادامه مطلب
اخبار
تاریخ: 1396/02/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 40 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
لزوم اجرای طرح اعطای وام اشتغال پایدار به روستائیان

لزوم اجرای طرح اعطای وام اشتغال پایدار  به روستائیان

 معاون امور عمرانی استانداری خوزستان تأکید کرد:

لزوم اجرای طرح اعطای وام اشتغال پایدار  به روستائیان

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت ایجاد طرحهای اشتغال پایدار با هدف تثبیت جمعیت در روستاهای استان، بر لزوم اجرای طرح اعطای وام به روستائیان دارای طرحهای اشتغالزایی تأکید کرد.

مهندس فرامند هاشمی زاده اظهار داشت: یکی از ارکان اصلی اقتصاد کشور جمعیت فعال روستایی است ولی متأسفانه در سالهای اخیر شاهد افزایش سیر مهاجرت روستائیان به شهرها بودیم که در نتیجه سبب ازبین رفتن روستاهایی با فرهنگ عریق کار و تلاش، گسترش حاشیه نشینی در شهرها و از بین رفتن چرخه اقتصادی در عرصه های کشاورزی و دام شده است.   

وی با تأکید بر لزوم هدف گذاری وبرنامه ریزی در راستای نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: بر همین اساس اولویت اول مدیران استان خصوصاً در بخش روستایی باید سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال و تثبیت جمعیت و تولید محصول باشد.

وی افزود: تعدد سازمانها و ادارات مختلف که به نوعی با روستاها مرتبط هستند و هرکدام تلاش دارند تا به نحوی وظیفه خود را در روستاها انجام دهند سبب ناهماهنگی و عدم سازماندهی کارهای عمرانی در روستاها شده است و تلاش ما بر این است که با مدیریت واحد اداره کل امور روستایی و تجمیع برنامه ها و اولویت بندی بتوانیم یک نظام هدفمند در روستاها ایجاد کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف اداره کل امور روستایی نظارت مداوم بر فعالیت های عمرانی  در روستاها می باشد و تأکید ما همواره بر این بوده است که باید با مدیریت و نظارت دقیق بر هزینه کرد و با همین مقدار اعتباری که وجود دارد کارهای عمرانی را به نحو مناسبی به پایان برسانیم تا قشر زحمکش روستایی بتوانند از مزایای آن طرحها بهره مند گردند.

مهندس فرامند هاشمی زاده گفت: خوشبختانه  در سطح استان اکنون بیشتر از 2هزار روستا دارای طرح هادی هستند که از این تعداد نیز 1هزار و720 روستا دارای دهیاری مصوب می باشند و تلاش داریم تا از طریق آموزش جدی دهیاران عملکرد دهیاری ها را بهبود ببخشیم.

وی همچنین در خصوص اعتبارات هزینه شده و اقدامات انجام گرفته در سال 95 در بخش روستایی اظهار داشت: طی سال گذشته اعتباری بالغ بر 51 میلیارد و 883 میلیون ریال از طریق اعتبارات عمرانی استان و مبلغ 154 میلیارد و 847 میلیون ریال از طریق اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای دهیاری های استان در نظر گرفته و هزینه شده است.

وی ادامه داد: در سال 95 تعداد 203 پروژه در بخش روستایی در آستانه بهره برداری قرار گرفت که شامل مواردی همچون بهسازی معابر، بوستان روستایی، ساختمان دهیاری و مواردی از این قبیل بود همچنین 250 پروژه نیز اجرا و به بهره برداری رسید.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به اعتبار هزینه شده در بحث اجرای پروژه های ایجاد اشتغال پایدار در روستاها گفت:اجرایی شدن پروژه های اشتغال پایدارو ارتقاء تولید در دشت ها و مناطق روستایی در راستای اقتصاد مقاومتی از مواردی بود که به نحو مطلوبی انجام گرفت و شاهد اشتغال 2 هزار و 747 نفر در سال 95 بودیم.

مهندس فرامند هاشمی زاده در پایان گفت: معرفی 4 روستای هدف گردشگری به سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور جهت تخصیص اعتبار به مبلغ 4 میلیارد ریال، تهیه ماشین آلات مورد نیاز روستایی و تخصیص اعتبار جهت اجرای طرح جامع ساماندهی پسماند روستایی در برخی از دهیاری ها از دیگر اقدامات انجام گرفته در سال 95 و در بخش روستایی بود.

 

 

کد: 31403
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • لزوم اجرای طرح اعطای وام اشتغال پایدار  به روستائیان
امتیاز بندی
آرشیو خبری
 
     
 

 

                  

پیوندهای مفید

 

 

 

بازدید از پل نهم و پروژه 2 هزار واحدی
جستجو تگ ها